Gdzie pracuję na co dzień?

Moim miejscem pracy jest Oddział Chirurgii Onkologicznej Szpitala Specjalistycznego w Nowym Sączu.  W Oddziale leczymy chorych na nowotwory przewodu pokarmowego –głównie raka żołądka, jelita grubego, pierwotnego raka wątroby jak i guzy przerzutowe. Dużą grupą pacjentów są osoby z rakami skóry, czerniakiem złośliwym, chore z rakiem piersi. Leczymy również inne rzadziej występujące nowotwory, np. mięsaki tkanek miękkich.

Jakie operacje wykonujemy?

Wykonujemy operacje radykalne, których celem jest wyleczenie choroby nowotworowej w stadium kiedy to możliwe. W przypadkach, w których zaawansowanie choroby nie pozwala na trwałe wyleczenie wykonujemy szereg operacji paliatywnych – przedłużających życie oraz komfort pacjenta. W leczeniu operacyjnym wykorzystujemy techniki mało inwazyjne np. laparoskopowe zabiegi w raku jelita grubego, zabiegi pod kontrolą USG, biopsja mammotomiczna w diagnostyce raka piersi, termoablacja przerzutów w wątrobie.

Jak wygląda plan leczenia?

Leczenie każdego pacjenta z chorobą nowotworową w naszym Szpitalu jest zaplanowane przez zespół specjalistów: specjalistę onkologii klinicznej, chirurgii onkologicznej, radioterapii onkologicznej  także w razie potrzeby ginekologii onkologicznej, hematologii oraz urologii.

Serdecznie zapraszam na konsultację. Wystarczy, że klikniesz » Rejestracja Online | » Rejestracja telefoniczna